Продавець Інтернет-магазин радиокомпонентов "СІРІУС" розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
4895 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 9:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

Інтернет-магазин радиокомпонентов "СІРІУС"
+380 (95) 694-70-35
+380 (98) 003-82-66

Сімістори

Сімістор (симетричний триодный тиристор) або триак (від англ. TRIAC — triode for alternating current) — напівпровідниковий прилад, який є різновидом тиристорів і використовується для комутації в ланцюгах змінного струму. В електроніці часто розглядається як керований вимикач (ключ). На відміну від тиристора, що має катод і анод, основні (силові) висновки симістора називати катодом або анодом некоректно, так як в силу структури симістора вони є тим і іншим одночасно. Проте за способом включення стосовно керуючого електрода основні висновки симістора розрізняються, причому має місце аналогія з катодом і анодом тиристора. На наведеному малюнку верхній за схемою висновок симістора називається виведенням 1 або умовним катодом, нижній — висновком 2 або умовним анодом, висновок праворуч — керуючим електродом.

Для управління навантаженням основні електроди симістора включаються в ланцюг послідовно з навантаженням. У закритому стані провідність симістора відсутня, навантаження енергосистеми. При подачі на керуючий електрод відпираючого сигналу між основними електродами симістора виникає провідність, навантаження виявляється включеною. Характерно, що симистор у відкритому стані проводить струм в обох напрямках. Іншою особливістю симістора, як і інших тиристорів, является то, что для его удержания в открытом состоянии нет необходимости постоянно подавать сигнал на управляющий электрод (в отличие от транзисторa). Симистор остаётся открытым, пока протекающий через основные выводы ток превышает некоторую величину, называемую током удержания. Отсюда следует, что выключение нагрузки в цепи переменного тока происходит вблизи моментов времени, когда ток через основные электроды симистора меняет направление (обычно это совпадает по времени со сменой полярности напряжения в сети).

                                       

 
Вольт–амперная характеристика (ВАХ) симистора.

 
Обозначение на схемах
Для відмикання симістора на його керуючий електрод подається напруга щодо умовного катода. Полярність керуючого напруги, як правило, повинна бути негативною, або повинна збігатися з полярністю напруги на умовному аноді. Тому часто використовується такий метод управління сімістором, при якому сигнал на керуючий електрод подається з умовного анода через токоограничительный резистор і вимикач. Керувати сімістором часто зручно, задаючи певну силу струму керуючого електрода, достатню для відмикання. Деякі типи сімісторов (так звані четырехквадрантные сімістори) можуть відмовлятися сигналом будь-якої полярності, хоча при цьому може знадобитися більший керуючий струм (а саме, більший керуючий струм потрібно в четвертому квадранті, тобто коли напруга на умовному аноді має  негативну полярність, а на керуючому електроді    позитивну).

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner